Toruńska Letnia Szkoła Matematyki 2010

Relacja

W dniach od 23 do 27 sierpnia 2010, odbyła się na UMK w Toruniu Druga Toruńska Letnia Szkoła Matematyki. Jest to konferencja typowo studencka. Główny jej trzon stanowią mini-kursy specjalistów. W tym roku tematem przewodnim był Rachunek Prawdopodobieństwa i Matematyka Dyskretna. Piszącemu te słowa osobiście bardzo się podobał "Wstęp do free-probability" Prof. M. Bożejki z UWr, a także kurs Prof. T. Banakha z Lwowa na temat "Ramsey'owskiego podejścia do symetrii zbiorów".

Czas spędzony w Toruniu był też doskonałą okazją do poznania wielu studentów z całej Polski. Organizatorzy bowiem dobrze dbali o zagospodarowanie czasu wolnego na integrację. Było ognisko, jednego popoludnia wycieczka do Bydgoszczy, wieczorne wyjścia do klubów studenckich, których na toruńskiej Starówce nie brakuje i wreszcie gry (szachy, brydż, bilard, ping-pong, itp.) w wydziałowym klubie "Cauchy".

Nasz Uniwersytet w tym roku był reprezentowany dosyć skromnie. W TLSM 2010 uczestniczył Tomasz Tkocz. Wygłosił on referat na temat "Jak szybko rośnie miara Gaussa zbioru wypukłego i symetrycznego". Materiały z konferencji (m. in. abstrakt mojego referatu i prezentację) można zobaczyć tutaj.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License